• Brokat Bioglitter® PURE

Bioglitter-Cosmetic-Logo_Col.png

Co to jest brokat Bioglitter® PURE?

Bioglitter® PURE to pierwszy na świecie brokat, który jest w 100% wolny od tworzyw sztucznych, a jakobazę wykorzystuje materiał pochodzenia roślinnego.
Oparty na naturalnych materiałach Bioglitter® PURE rozkłada się jak liść w środowisku naturalnym, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. 

Brokat Bioglitter® PURE posiada certyfikat OK Biodegradable WATERwydany przez TÜV, co oznacza gwarantowaną biodegradację w naturalnym, słodkowodnym środowisku. Gama brokatów Cosmetic Bioglitter® PURE użyta w naszych kosmetykach może pochwalić się wyróżnieniem ECHA Microplastic Proposal ze stycznia 2019 roku, które również potwierda, iż brokat Bioglitter® PURE jest całkowicie wolny od mikroplastiku.

Brokat Bioglitter® posiada certyfikat Beta Analytic który zapewnia 100% zawartość węgla w biobazie. Sposób testowania produktu w celu określenia procentu węgla ze źródeł naturalnych (rośliny itp.) W porównaniu do źródeł syntetycznych (petrochemicznych lub węglowych, tj. opartych na kopalinach). Zawartość węgla w 100% na bazie biologicznej wskazuje, że materiał jest w całości pozyskiwany ze źródeł naturalnych.

Brokat Bioglitter® PURE wyznaczają nowy standard środowiskowy dla branży brokatowej.

Bioglitter® PURE zastępuje folię poliestrową stosowaną w tradycyjnym brokacie, unikalną i specjalną formą celulozy z twardego drewna, głównie eukaliptusa pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych i certyfikowanych plantacji, działającego zgodnie ze standardami PEFC ™ www.pefc.org . Ten rdzeń jako taki posiada doskonałe ekologiczne zalety, ponieważ jest biodegradowalny we wszystkich środowiskach; certyfikowany kompostowalny zarówno w środowisku przemysłowym (EN13432, EN14995, ASTM D6400, ISO 17088), jak i w środowisku kompostowania domowego (OK Compost Home), a także biodegradacji morskiej zatwierdzonej zgodnie z ASTM D6691-09

Produkt Cosmetic Bioglitter® PURE który stosujemy w naszych kosmetykach posiada przyjazną dla środowiska powłokę na bazie naturalnych żywic do produkcji brokatu, który jest niezawierającym plastiku i niezależnie certyfikowanym. Są to eko-referencje, których nigdy wcześniej nie osiągnięto w branży brokatów.

Istnieją dwa główne cele zastosowania produktów Bioglitter® w naszych kosmetykach oprócz podstawowego zastosowania jakim jest efekt wizualny:

1 - Usuwanie plastiku, więc nie jest już mikroplastikiem;

2 - Biodegradowalny w środowisku naturalnym, dzięki czemu pozostawia minimalny lub żaden ślad;

Ciesz się brokatem XXI wieku który fantastycznie rozświetli skórę i zarazem jest przyjazny dla środowiska.

Zespół BG Cosmetics

 

*Bioglitter® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Ronald Britton Limited i na licencji BG Cosmetics otrzymał pozwolenie na jego użycie.